Menu

Moja košarica

Moja košarica

V košarici ni izdelkov
Skupaj 0
Dostava 0
Cena skupaj 0,00 €

Our webstore uses cookies to offer a better user experience and we recommend you to accept their use to fully enjoy your navigation.

Moja košarica

Moja košarica

V košarici ni izdelkov
Skupaj 0
Dostava 0
Cena skupaj 0,00 €

Triatlon

Nasveti za uspešen triatlon, kaj zajtrkovati pred vzdržljivostnimi športnimi aktivnostmi ... Oglej si datoteke prehranskih treningov Isostar, ki ti bodo zagotovile nekaj prehranskih osnov za optimizacijo učinkovitosti.

Optimizacija okrevanja po vzdržljivostnih športnih dogodkih

Športniki pogosto podcenjujejo potrebo po okrevanju. Ustrezna prehrana in obvladovanje hidracije po dogodku pripomoreta k hitrejšemu okrevanju. Kako torej optimizirati okrevanje?

Kako naj plavalci optimizirajo svoje okrevanje?

Ustrezno okrevanje na dolgi rok izboljša športni uspeh. Prehrana je bistveni dejavnik procesa okrevanja.

Beljakovine: ključni zaveznik za trening

Uživanje beljakovin v povezavi z rednim treningom igra bistveno vlogo v oblikovanju mišične mase.

Osnove športne prehrane

Ustrezna prehrana skozi vse leto zagotavlja pomoč pri športnih aktivnostih, prispeva k boljšim rezultatom in pomaga pri okrevanju.

Točka zasičenosti s sladkorjem

Ta pojav se razlikuje glede na razdaljo teka, zunanjo temperaturo in način prehranjevanja ter okus športnika.

Kakšen vpliv ima vadba na apetit?

Ali telesna vadba povečuje apetit? Je izbira hrane drugačna po vadbi? Ali je pri uravnavanju telesne teže pomembno, koliko hrane zaužijemo in kako kakovostna je takšna hrana?

Kakšna je najboljša strategija hidracije?

Na trening in tekmovanje morate priti dobro hidrirani. Bistveno je, da redno pijete med intenzivnimi treningi in tekmami ter v vročem ali zelo mrzlem vremenu.

Kislinsko-bazično ravnovesje

Uravnotežena prehrana ne pomeni le, da telesu priskrbite optimalno energijo in vnos hranil, temveč tudi, da poskrbite za kislinsko-bazično ravnovesje v telesu. In kaj to sploh je?

Energijske potrebe

Kalorije (kcal) zaužijemo s tremi vrstami hranil, in sicer ogljikovimi hidrati, maščobami in beljakovinami.

Hidracija in plavalci

Plavanje in hidracija ne gresta z roko v roki. Plavalci so pogosto manj občutljivi na občutek žeje kot drugi športniki, zato pri njih obstaja večja možnost dehidracije.

Prehranske potrebe plavalcev

Plavanje je najbolj celovita vadba, saj ne le krepi mišice in izboljšuje gibljivost sklepov, temveč ima tudi to prednost, da ne predstavlja skoraj nikakršne nevarnosti za poškodbe.

Brez dopinga

Doping je opredeljen kot ena ali več kršitev protidopinških pravil, ki so določena v Svetovnem protidopinškem kodeksu, izdanem marca 2003.

Hidracija in rezultati

Pri rednem ukvarjanju s športom je vnos tekočin bistvenega pomena in ga je treba dobro obvladovati, saj pitje samo po sebi še ni zagotovilo, da telo ustrezno uporablja tekočino.

Aerobni energijski sistem in vzdržljivost

V resintezo ATP-ja (adenozin trifosfata), energije, potrebne za mišično krčenje, so vpleteni trije energijski sistemi. Spodaj so navedene prednosti in omejitve aerobnega sistema.

Izmenjava toplote med telesom in

Izmenjava toplote med kolesarjevim telesom in zunanjim okoljem poteka ves čas in je v primerjavi z neaktivnim odraslim precejšnja.